REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

25 listopada w wieku

64 lat zmarł honorowy członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgierskiej Górce, druh Kazimierz Rułka. Śp. Kazimierz brał czynny udział w akcjach ratowniczych, w których dał się poznać jako dobry strażak i odpowiedzialny człowiek. Chętnie uczestniczył w uroczystościach kościelnych jak i państwowych reprezentując w ten sposób naszą jednostkę. W latach 2000-2011 pełnił funkcję gospodarza w zarządzie OSP. W czasie budowy nowej remizy aktywnie działał w strukturach Społecznego Komitetu Budowy. Dzięki swojej działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej Druh został odznaczony medalami i odznakami:
- odznaka "Strażak Wzorowy"
- Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa
- Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa
- Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa Dziś żegnamy Cię jako wielkiego człowieka, społecznika w pełnym tego słowa znaczeniu.
Cześć Twojej pamięci. Pogrzeb naszego strażaka odbył się we czwartek 28.11.2019r. o godzinie 14:00 w Kościele Przemienienia Pańskiego w Węgierskiej Górce. Zarząd OSP wraz z rodziną zmarłego chciałby wyrazić ogromną wdzięczność za pomoc w przygotowaniach i udział w uroczystości pogrzebowej, podczas której pożegnaliśmy naszego druha śp. Kazimierza. Dziękujemy wszystkim pocztom sztandarowym, strażakom oraz oprawie muzycznej.

________________________

OSP Węgierska Górka

Wszystkie
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Z regionu
Beskid997
Żywiec
Gmina Rajcza
Sport
Gmina Jeleśnia
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE