REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

28. Finał Wielkiej Orkiestry

Świątecznej Pomocy już za nami!

Węgierska Górka zebrała rekordową kwotę 109 547,79 zł!   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny zagrała w Węgierskiej Górce.  Było głośno, radośnie i bardzo muzycznie!  To był magiczny dzień. Sztab 28. Finału zatroszczył się, by 12 stycznia nie zabrakło atrakcji dla nikogo.

Z samego rana rozpoczęliśmy Moto Orkiestrę. Pod Urzędem Gminy Węgierska Górka zebrali się pasjonaci czterech kółek, by przeżyć przygodę i poczuć adrenalinę. Ekipa Rajdowej Orkiestry zapewniła zebranym wiele niezapomnianych przeżyć! Ryk silników i zapach opon jeszcze długo będzie unosił się w powietrzu.

Przed godziną 14:00 na Alei Zbójników zbierali się nasi tradycyjni kolędnicy, by później w barwnym korowodzie przejść na bulwary. Tam odbył się Przegląd Grup Kolędniczych i Obrzędowych – NIESOPUSTY! Dziękujemy wszystkim grupom kolędniczym z naszej gminy za barwny pokaz strojów i muzyki.

Popołudniu zaprosiliśmy Państwa na Halę Widowisko-Sportową, gdzie odbywała się dalsza część imprezy. Na naszej scenie zaprezentowały się przedszkolaki z Żabnicy, uczniowie szkoły tańca SWING, Formacja Tańca Towarzyskiego AQUA DANCE z Żywca, klub sportowy SPARTAK z Węgierskiej Górki, Zaplątani w Tańcu oraz zespół Baczyński Band ze Szkoły Podstawowej w Węgierskiej Górce. Każdy z występów był przygotowany z ogromną dbałością, publiczność była zachwycona talentami młodych artystów z naszej gminy.  Wieczorem czekała nie lada gratka dla miłośników brzmienia gitar!. Za nami pierwsza edycja muzyki do nieba, czyli – 100 gitar i ukulele chellange!

Impreza obfitowała w szereg znakomitych atrakcji, a wśród nich przejazdy samochodzikami elektrycznymi, Baby Sfera - czyli kącik dla dzieci, malowanie twarzy, fot lustro, laserowy paintball, warsztaty ratownicze, ścianka wspinaczkowa, warsztaty prowadzone przez ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR,

 Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy byli dziś z nami na pokładzie!

_____________

OPG

ZOBACZ TAKŻE Z GMINY WĘGIERSKA GÓRKA:

Wszystkie
Z regionu
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Żywiec
Gmina Rajcza
Książka Tygodnia
Gmina Jeleśnia
Sport
Beskid997
Wywiady
Gość BESKIDLIVE