REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Narodowe Święto Niepodległości w Węgierskiej Górce
Fot: OSP Węgierska Górka

Narodowe Święto Niepodległości w Węgierskiej Górce

Narodowe Święto Niepodległości to czas, w którym wspominamy bohaterskie czyny naszych przodków, którzy po ponad stuletniej niewoli, odzyskali dla naszego kraju wolność.

W gminie Węgierska Górka, to wyjątkowe święto zostało uczczone uroczystościami patriotyczno-religijnymi, niosąc ze sobą ducha jedności i dumy z naszej Ojczyzny.

Tradycyjnie, przedstawiciele władz gminy złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze w miejscach pamięci, oddając hołd tym, którzy poświęcili swoje życie dla wolności. Następnie, w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, celebrowana przez księdza proboszcza parafii Cięcina i Cisiec. Homilia, wygłoszona przez ks. Henryka Zątka, przypomniała nam o znaczeniu wolności i wartościach, które stanowią fundament naszego narodu.

Warto podkreślić zaangażowanie chóru Quattro Voci, który swoim śpiewem wzbogacił nabożeństwo. Pieśni takie jak "Modlitwa o pokój", "Gaude Mater", "Gdzie chrzest, tam nadzieja" oraz "Misericordias" dodatkowo podkreśliły uroczysty charakter wydarzenia.

Drugą część uroczystości wypełnił program słowno-muzyczny, przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Węgierskiej Górce. Ich zaangażowanie i talent pokazały, jak ważne jest kultywowanie pamięci o historii i tradycjach naszego kraju przez młode pokolenie.

Na zakończenie, wójt gminy Węgierska Górka, Piotr Tyrlik, podziękował wszystkim za obecność i wspólne celebrowanie Święta Niepodległości. Jego życzenia, abyśmy każdego dnia potrafili doceniać życie w wolnym kraju, są jak najbardziej adekwatne do tego wyjątkowego dnia.

Narodowe Święto Niepodległości w Węgierskiej Górce było nie tylko okazją do uczczenia bohaterów przeszłości, ale także do budowania wspólnoty i pielęgnowania patriotyzmu. Miejmy nadzieję, że takie wydarzenia będą kontynuowane, przekazując wartości niepodległości kolejnym pokoleniom Polaków.

 

Przeczytaj także

 REKLAMA