REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Za nami wyjątkowy dzień - 101. rocznica

odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień wyjątkowy, który każdy Polak powinien nosić w sercu i szczególnie pielęgnować, mając w pamięci 123 lata niewoli naszego kraju.

Dziś w naszym mieście od rana przypominaliśmy ten wyjątkowy okres w historii naszego kraju. Począwszy od uroczystości przed popiersiem Józefa Piłsudskiego obok Starostwa Powiatowego w Żywcu, poprzez Mszę Świętą w żywieckiej Konkatedrze, z przepiękną patriotyczną homilią wygłoszoną przez proboszcza sporyskiej parafii ks. Adama Hopciasia, uroczystości na żywieckim Rynku ze wspaniałą oprawą Miejskiej Orkiestry Dętej, Asysty Żywieckiej, klas wojskowych, Towarzystwa Strzeleckiego Strzelec, grup rekonstrukcyjnych, przedstawicieli innych stowarzyszeń, ale nade wszystko mieszkańców miasta Żywca, którym za udział w uroczystościach z całego serca dziękuję.

Popołudniowa część uroczystości to spotkanie w MiejskimCentrum Kultury, gdzie odbyła się promocja książki Sebastiana Ładosia na temat członka jego rodziny Aleksandra Ładosia, który w trakcie II wojny światowej swoją postawą uratował wiele ludzkich istnień. Opowieść niezwykła, poruszająca do głębi serca, warto przeczytać książkę i obejrzeć film poświęcony tej niezwykłej, a niestety dotąd zapomnianej postaci. Zwieńczeniem dnia był koncert uwielbianego w Żywcu Jana Kowalczyka, który swym pięknym głosem jeszcze mocniej umocnił wszystkich obecnych w patriotycznym duchu.

Pamiętajmy jednak, że choć uroczystości patriotyczne związane z odzyskaniem niepodległości odbywają się raz w roku, to prawdziwy patriotyzm polega na tym, by Ojczyznę kochać każdego dnia!

___________________________

Antoni Szlagor/Fb

Wszystkie
Z regionu
Gmina Milówka
Beskid997
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Sport
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE