REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

To już 21. raz, kiedy biegacze

przebiegną wokół Jeziora Żywieckiego. Największa impreza dla długodystansowców zbliża się wielkimi krokami.

Zawodnicy 21. PKO Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego tradycyjnie wystartują 29 marca o godz. 10:00 z żywieckiego Rynku, a następnie przemierzą najtrudniejszą i zarazem najbardziej atrakcyjną trasę w Polsce, aby zameldować się ponownie na Rynku. Półmaraton ten to już swego rodzaju biegowa tradycja, a do udziału w tegorocznej edycji zawodów zgłosiło się do tej pory blisko 2200 zawodników, którzy do pokonania mają 21 kilometrów i 97, 5 metra.

Dla wszystkich zawodników oraz kibiców przewidziane są liczne atrakcje! Poniżej przestawiamy najważniejsze z nich:

CO ZAWIERA PAKIET STARTOWY:
- pamiątkowy numer startowy z agrafkami;
- pamiątkowy medal;
- pamiątkowy ręcznik lub koszulkę;
- butelkę wody 0,5l Żywiec Zdrój
- bloczek na gorący posiłek, napoje;
- worek/plecak;
- izotonik 4 move;
- żel energetyczny Activon Sport;
- niespodziankę od Browaru PINTA;
- niespodziankę przygotowaną przez organizatora biegu.

PUNKTY ODŻYWCZE
Na spragnionych czekają 4 punkty odżywcze na 6.,10., 15. i 19. kilometrze, gdzie wydanych zostanie łącznie 20 tysięcy butelek wody o pojemności 0,5 l. Przekaże je firma Żywiec Zdrój, która po raz kolejny wspiera wydarzenie. Obok zadbania o odpowiednie nawodnienie zawodników na trasie, firma przygotowała również dla wszystkich uczestników biegu butelkę wody do pakietu startowego.

FOTORELACJA BIEGACZY
Fotografowie z serwisu FotoMaraton.pl uwiecznią Twoje sportowe emocje w wielu punktach na trasie oraz mecie biegu. Już kilka dni po imprezie na stronie http://www.fotomaraton.pl/ po wpisaniu numeru startowego lub nazwiska wyświetlą się wszystkie Wasze pamiątkowe zdjęcia z 21. PKO Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego. Będzie również możliwość wygenerowania darmowego dyplomu ukończenia biegu w formacie PDF do samodzielnego wydruku.

MASAŻE PO BIEGU
Wszyscy chętni zawodnicy, którzy ukończą Półmaraton będą mieli możliwość skorzystania bezpłatnie z masaży. Masażyści będą czekali na Was po biegu w namiocie, w którym będą wydawane pakiety startowe.
Masaże zapewnia Hotel Żywiecki Medical Spa & Sport - Partner Półmaratonu Żywieckiego

GRAWEROWANIE MEDALU

Każdy uczestnik Półmaratonu Żywieckiego, który ukończy bieg, będzie mógł uwiecznić swój wynik na medalu za pomocą grawerowania mechanicznego.

W tym celu należy po ukończeniu biegu udać się do stoiska grawerskiego, które będzie zlokalizowane tuż obok mety i zlecić grawerowanie na poczekaniu. Za wygrawerowanie medalu będzie można zapłacić gotówką, kartą, telefonem i BLIK, a to wszystko zagwarantuje firma GrawerBus.

ATRAKCJE NA ŻYWIECKIM RYNKU I NIE TYLKO
Tuż przed startem 29 marca odbędzie się wspólna rozgrzewka dla biegaczy, która zostanie zorganizowana przez firmę Żywiec Zdrój.

  • W dniu zawodów na rondzie im. M. Jeziorskiego Fundacja Braci Golec będzie dopingować biegaczy w muzycznej strefie kibica. Zapraszamy do wspólnego kibicowania!
  • Na trasie będzie znajdować się jeszcze jedna strefa kibicowania. Będą to bębniarze dopingujący zawodników.
  • Nasz Sponsor Tytularny Bank PKO planuje wiele atrakcji na Żywieckim Rynku zarówno dla dzieci jak i kibiców. Ponadto podczas Półmaratonu obecny będzie Sebastian Chmara (Polski lekkoatleta, wieloboista, halowy mistrz świata, rekordzista Polski w dziesięcioboju) - Ambasador Programu Biegowego „PKO biegajmy razem”, który będzie relacjonował poczynania zawodników na trasie.
  • Ponadto kibice będą mogli obejrzeć relację z trasy biegu na telebimie znajdującym się na Żywieckim Rynku.
  • Warto zaznaczyć, że biegaczy prowadzić i pilotował będzie na trasie specjalny samochód z firmy Korczyk KIA Bielsko-Biała.

 Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Wszystkie
Gmina Milówka
Z regionu
Beskid997
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Sport
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE