REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Z radością informujemy,

że Stowarzyszenie „Z Kopernikiem w XXI wiek” otrzymało wsparcie finansowe od Fundacji PKO Banku Polskiego, które zostanie przeznaczone na renowację zabytkowego fortepianu w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Żywcu. Celem Fundacji, od początku jej istnienia, jest między innymi działanie na rzecz dobra publicznego w zakresie: oświaty, wychowania, pomocy społecznej, ochrony i promocji zdrowia, kultury i sztuki, ochrony środowiska w tym działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.
Nasze stowarzyszenie opracowało projekt lokalny o nazwie „Ratujemy Fryderyka”, a w jego realizacji możemy liczyć na wsparcie Wolontariusza powiązanego z bankiem. Za proces koordynacji projektu odpowiada pani Jolanta Filuś – dyrektor Oddziału PKO Banku Polskiego w Żywcu.

W ten sposób spełniło się marzenie wszystkich tych, którym zależało na modernizacji instrumentu i zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy na ten cel!

Zapewniamy, że przyczynimy się swoją postawą i działaniami do rozpowszechniania myśli przewodniej Fundacji: Dobroczynność jest miarą szacunku dla otoczenia, w szczególności dla drugiego człowieka. To podstawowy instrument budowania solidarności społecznej.

dyrektor Jacek Biłko, Dominika Kamińska, Anna Surowiak

 

Wszystkie
Gmina Milówka
Z regionu
Beskid997
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Sport
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE