REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

W dniu dzisiejszym (11 marca) br. o godz. 1200 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żywcu

odbyło się spotkanie robocze Zespołu Reagowania Kryzysowego w sprawie zagrożenia koronawirusem w Powiecie Żywieckim z udziałem Dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego Andrzeja Szczeponka.

Spotkaniu, któremu przewodniczył Starosta Żywiecki Andrzej Kalata wzięli udział między innymi wzięli przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Żywcu, Komendant Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Żywcu i Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, przedstawiciele Straży Granicznej, Jednostki Obrony Terytorialnej, Wójt Gminy Jeleśnia oraz przedstawiciel Gminy Rajcza.

Głównym tematem było omówienie aktualnej sytuacji zagrożenia na terenie Żywiecczyzny. Jak wynika z informacji Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Żywcu, na chwilę obecną nie potwierdzono żadnego przypadku osoby z koronawirusem.  Starosta Żywiecki zaapelował do wszystkich mieszkańców oraz do środków masowego przekazu o zachowanie spokoju i nie wprowadzanie stanu niepotrzebnej paniki.

Obecnie na terenie Żywiecczyzny przebywają 43 osoby podlegające kwarantannie i obserwacji domowej.

Kolejnym tematem było omówienie przygotowania służb do wprowadzenia w dniu dzisiejszym (tj. 11 marca) od godz. 2000 kontroli na Przejściach Granicznych w Zwardoniu i Korbielowie. Dodatkowo Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Żywcu poinformowała, że zgodnie z nowymi wytycznymi wszystkie osoby wracające z zagranicy muszą poddać się domowej kwarantannie. Szczegółowe informacje w tym zakresie można uzyskać pod całodobowym numerem w SANEPID-zie 605 538 283

Co musisz wiedzieć o koronawirusie? [WIDEO]

Wszystkie
Gmina Milówka
Z regionu
Beskid997
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Sport
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE