REKLAMA

REKLAMA

7 2023 STEFCZYK SF Milówka Żywiec Fit

                      

Uszyjemy maseczki dla żywieckiego szpitala!
fot: FB Antoni Szlagor

Uszyjemy maseczki dla żywieckiego szpitala!

Wspólnie uszyjemy maseczki dla żywieckiego szpitala!

Czasy kryzysu wymagają nadzwyczajnych działań. W chwili gdy z powodu grożącej nam epidemii koronawirusa w szpitalach brakuje maseczek jednorazowych, w całej Polsce tworzą się grupy pań tworzących maseczki wielorazowego użytku. Jedna z nich zrzesza panie, które chcą wesprzeć żywiecki szpital https://www.facebook.com/groups/221446829215115/. Zespół liczy już kilkanaście osób i cały czas się powiększa. Są ręce do pracy, ale potrzebne są materiały – bawełna i gumki. Odpowiadając na prośbę tej grupy, podjąłem decyzję o zakupie potrzebnych materiałów ze środków Urzędu Miejskiego w Żywcu.

Nim decyzja została podjęta zwróciłem się do dyrektora Szpitala Powiatowego w Żywcu pana Antoniego Juraszka z pytaniem czy taka pomoc jest potrzebna, a jeśli tak to w jakim wymiarze. Odpowiedź była niemal natychmiastowa. Taka pomoc jest nie tylko potrzebna, ale wręcz konieczna. Bez chwili zastanowienia podjąłem decyzję, że sfinansujemy zakup materiałów na aktualne zapotrzebowanie – mówi burmistrz Antoni Szlagor.

Odpowiedź od dyrektora Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Antoniego Juraszka zachęciła nas do działania.
– Oczywiście zgłaszamy potrzebę, jeśli będzie taka możliwość, na co najmniej 1000 sztuk opisanych maseczek bawełnianych, które po wysterylizowaniu będą wykorzystywane przez personel medyczny przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych, z uwagi na ogromne obecnie braki rynkowe w zakresie tego asortymentu – napisał dyrektor żywieckiego ZOZ w piśmie skierowanym do mnie.

Nie wiadomo jednak, jaka ilość materiałów będzie potrzebna w przyszłości, dlatego rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na depozytowym koncie Urzędu Miejskiego. – Apeluję do wszystkich firm, przedsiębiorców oraz osób prywatnych o wpłacanie pieniędzy na ten cel, liczy się każda kwota. Tak naprawdę nie wiemy, czy komuś z nas lub naszych bliskich nie będzie potrzebna pomoc służb medycznych, a wtedy takie maseczki okażą się towarem bezcennym.

Wpłaty można przelewać na konto: 49 1240 4142 1111 0000 4829 9240 Bank PEKAO SA z dopiskiem „Na maseczki”.

Antoni Szlagor

Apel antoni szlagor maseczki

 

Przeczytaj także

 REKLAMA