REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Dziś po raz kolejny zostały

posprzątane brzegi Jeziora Żywieckiego, od Plaży Miejskiej, do wałów. Miałem okazję podziękować już osobiście, teraz czynię to z tego miejsca. Dziękuje dyrektorowi i pracownikom Miejskie Centrum Kultury dyrektor Wody Polskie - zlewnia Żywiec i jej pracownikom, SSR Żywiec - Społeczna Straż Rybacka Powiatu ŻywieckiegoBeskidzkie WOPR Oddział Rejonowy w Żywcu , MOSiR Żywiec oraz spółce Beskid za zaangażowanie i chęć wspólnego działania dla czystych brzegów Jeziora Żywieckiego. Miejsca pięknego, urokliwego, które mogłoby lśnić, jak dziś po sprzątaniu.

Jednocześnie mam pewne poczucie robienia syzyfowych prac, gdyż to nie jest pierwsze, czy drugie sprzątanie brzegów. Takich sprzątań jest kilka, czasami kilkanaście w roku. Są apele, są groźby, są mandaty, ostrzeżenia, wszyscy płacą opłatę śmieciową niezależną od ilości dostarczanych śmieci, a jednak nic nie pomaga. Wciąż bowiem znajdują się tępe głowy, które nigdy nie zrozumieją, że śmieci same się nie posprzątają, że zatruwane jest środowisko, że cierpią przez to wody, cierpią gleby, a proces utylizacji tych rzeczy zająłby setki, a może tysiące lat.

Na szczęście ludzi dobrej woli jest więcej... I za te zebrane przez nich dziś tony śmieci serdecznie im dziękuję! - informuje Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor

Wszystkie
Gmina Węgierska Górka
Beskid997
Żywiec
Gmina Milówka
Z regionu
Gmina Rajcza
Sport
Gmina Jeleśnia
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE