REKLAMA

 REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

REKLAMA

pracaEL 600x245 beskidlive

Jubileusz 100 rocznicy urodzin Pani Józefy Tomaszek
fot: zywiec.powiat.pl

Jubileusz 100 rocznicy urodzin Pani Józefy Tomaszek

„Dom Pomocy Społecznej w Żywcu to wyjątkowe miejsce gdzie dyrekcja i personel to osoby z powołania” – tak komentowali członkowie rodziny Pani Józefy Tomaszek, która w dniu dzisiejszym (22 marca) obchodziła okrągłe setne urodziny.

W wydarzeniu uczestniczyła rodzina Pani Józefy, Starosta Żywiecki Andrzej Kalata, Wójt Gminy Jeleśnia Anna Wasilewska oraz pensjonariusze i pracownicy DPS Żywiec.Na ręce Pani Józefy złożono mnóstwo życzeń i kwiatów. Były też podarunki i tort urodzinowy, którym częstowano uczestników tej wyjątkowej uroczystości.

Pani Józefa urodziła się w 1923 roku w Mutnem, w gminie Jeleśnia. Jej młodość przypadła na trudne, wojenne czasy. Jednak jeszcze w czasie wojny wyszła za mąż i wspólnie z mężem doczekali się pięciorga dzieci – trzech synów i dwóch córek. Gdy dzieci dorosły, Pani Józefa podjęła pracę w Szpitalu Powiatowym w Żywcu, gdzie w szpitalnej kuchni przepracowała 30 lat. Ogromną wartością zawsze pozostawała dla Jubilatki rodzina. Dlatego służyła pomocą i opieką najbliższym i z ogromną troską oraz zaangażowaniem włączyła się w wychowanie swoich wnuków, których doczekała się jedenastu! Ma też dwadzieścia jeden prawnuków!

Obecnie z powodu sędziwego wieku i schorzeń Pani Józefa stała się już całkowicie zależna od innych, a opieka domowa nie wystarczała, znalazła swoje miejsce w Domu Pomocy Społecznej w Żywcu, gdzie szybko i dobrze się zaaklimatyzowała i gdzie jest otoczona potrzebną opieką.

źródło: https://zywiec.powiat.pl/

 REKLAMA

Przeczytaj także