16 października br. w I Liceum Ogólnokształcącym
im. Mikołaja Kopernika w Żywcu odbyło się podsumowanie całorocznego współzawodnictwa sportowego szkół z terenu powiatu żywieckiego za rok 2018/2019.
Spotkania podsumowujące współzawodnictwo sportowe odbywają się corocznie. Uczniowie rywalizują ze sobą w zawodach szkolnych w wielu dyscyplinach takich jak np. piłka nożna, siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, pływanie, lekkoatletyka czy biegi przełajowe.
Nagrody w imieniu Powiatu Żywieckiego wręczyli Starosta Andrzej Kalata oraz Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Mirosław Dziergas.
TABELA WYNIKÓW:
Klasyfikacja gmin powiatu żywieckiego
- Żywiec – 537 pkt.
- Radziechowy-Wieprz – 526 pkt.
- Lipowa – 428 pkt.
- Łodygowice – 167 pkt.
- Węgierska Górka – 149 pkt.
- Łękawica – 133 pkt.
- Rajcza – 73 pkt.
- Jeleśnia – 65 pkt.
- Świnna – 43 pkt.
- Milówka – 41 pkt.
- Gilowice – 38 pkt.
- Ślemień – 25 pkt.
13 – 14. Koszarawa i Ujsoły – 5 pkt.
Klasyfikacja szkół podstawowych:
- Radziechowy – 275 pkt.
- SMS ŻAPN Żywiec – 235 pkt.
- Żywiec nr 5 – 129 pkt.
- Lipowa – 97 pkt.
- Łodygowice nr 1 – 49 pkt.
- Węgierska Górka – 38 pkt.
- Sienna – 37 pkt.
- Łękawica – 33 pkt.
- Rycerka Górna – 31 pkt.
- Pietrzykowice – 23 pkt.
- Twardorzeczka – 22 pkt.
12 – 13. Żywiec nr 1 i Gilowice – 21 pkt.
14 – 15. Zarzecze i Żabnica – 19 pkt.
- Cięcina nr 2 – 16 pkt.
17 – 18. Bystra i Milówka – 13 pkt.
- Żywiec nr 6 – 11 pkt.
- Leśna – 9 pkt.
- Żywiec nr 9 – 8 pkt.
22 – 23. Jeleśnia nr 1 i Ślemień – 7 pkt.
24 – 26. Żywiec nr 3, Cięcina nr 1 i Trzebinia – 6 pkt.
27 – 29. Łodygowice nr 2, Pewel Mała i Koszarawa – 5 pkt.
- Zwardoń – 4 pkt.
- Ujsoły – 1 pkt.
Klasyfikacja Igrzysk Młodzieży:
- Twardorzeczka – 239 pkt.
- Radziechowy – 230 pkt.
- Łękawica – 100 pkt.
- SMS ŻAPN Żywiec – 73 pkt.
- Żywiec nr 3 – 46 pkt.
- Żywiec nr 9 – 38 pkt.
7 – 8. Łodygowice nr 1 i Węgierska Górka – 33 pkt.
- Milówka – 28 pkt.
- Rajcza – 25 pkt.
- Żywiec nr 2 – 24 pkt.
- Jeleśnia nr 2 – 23 pkt.
- Jeleśnia nr 1 – 20 pkt.
- Łodygowice nr 2 – 19 pkt.
- Ślemień – 18 pkt.
16 – 17. Leśna i Gilowice – 17 pkt.
- Pewel Mała – 15 pkt.
19 – 20. Żywiec nr 5 i Świnna – 14 pkt.
21 – 22. Pietrzykowice i Cięcina nr 1 – 13 pkt.
23 – 24. Cięcina nr 2 i Żabnica – 12 pkt.
25 – 27. Przyborów, Wieprz i Rycerka Górna – 8 pkt.
28 – 29. Lipowa i Krzyżowa – 7 pkt.
30 – 31. Żywiec nr 1 i Zarzecze – 6 pkt.
32 – 33. Żywiec nr 8 i Zwardoń – 5 pkt.
- Ujsoły – 4 pkt.
- Pewel Ślemieńska – 3 pkt.
Klasyfikacja dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych:
- SMS ŻAPN Żywiec – 150 pkt.
- Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych Żywiec – 145 pkt.
- Zespół Szkół Technicznych i Leśnych Żywiec – 55 pkt.
- I Liceum Ogólnokształcące Żywiec – 51 pkt.
- Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych Żywiec – 37 pkt.
- Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych Żywiec – 29 pkt.
- Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących Żywiec – 17 pkt.
- Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych Milówka – 7 pkt.
Klasyfikacja chłopców szkół ponadgimnazjalnych:
- Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych Żywiec – 158 pkt.
- SMS ŻAPN Żywiec – 105 pkt.
- Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych Żywiec – 77 pkt.
- I Liceum Ogólnokształcące Żywiec – 71 pkt.
- Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych Żywiec – 49 pkt.
- Zespół Szkół Technicznych i Leśnych Żywiec – 48 pkt.
- Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych Milówka – 14 pkt.
- Zespół Szkół Samochodowych Żywiec – 11 pkt.
- Zespół Szkół Zawodowych Węgierska Górka – 10 pkt.
- Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących Żywiec – 7 pkt.