REKLAMA

reklama

                      

''Rozkręć wiarę'' już na trasie! [WIDEO]

''Rozkręć wiarę'' już na trasie! [WIDEO]

Z żywieckiego rynku wyruszyli

27 lipca 2020 r. uczestnicy jubileuszowej 10. pielgrzymki rowerowej „Rozkręć wiarę”. W tym roku pielgrzymowanie potrwa miesiąc i polegać będzie na przemierzeniu 4 tys. kilometrów po drogach Polski. Rowerzyści już tradycyjnie otrzymali na drogę błogosławieństwo od bp. Piotra Gregera. Pierwszy, poniedziałkowy etap prowadził do Rabki.

Kolejna pielgrzymka rowerowa, związana z ewangelizacyjnym projektem „Rozkręć wiarę”, przebiegać będzie m.in. przez Bieszczady, Mazury, Kaszuby. Jak w poprzednich tego typu przedsięwzięciach część uczestników jechać będzie przez cały miesiąc, inni wybiorą wariant dwutygodniowego uczestnictwa. Za każdym razem jednak na trasie będzie ok. 20 osób.

Ponad 40 uczestników wyprawy, wśród których 35 to rowerzyści, zamierzają odwiedzić sanktuaria i wziąć udział w Mszach św. m.in. w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce, Licheniu i Częstochowie. Najmłodsza uczestniczka ma 8 lat.

Na zakończenie pierwszego dnia relacjonowali na Facebooku: W Makowie Podhalańskim zostaliśmy ugoszczeni przez Henryka Skrabułę, znajomego naszego weterana Mariana Butora i odprowadzeni rowerem aż do Rabki. Po drodze odwiedziliśmy Siostry Miłosierdzia. Obecnie jesteśmy w Domu Rekolekcyjnym BETANIA. Śpimy po naszemu – na ziemi. Mamy absolutnie wszystko czego nam potrzeba – istny luksus. Na koniec dnia Msza Święta w kaplicy. Obecnie trwa przygotowane drugiej kolacji. Na rowerze nie trzeba paliwa, ale trzeba dwa, trzy razy więcej jedzenia niż normalne. Cieszymy się, że znów jest nam dane uczestniczyć w WYPRAWIE ROWEREM. Możecie być pewni, że nie zapominamy o Waszych Intencjach. Na każdej Mszy Świętej modlitwy się za Was i CIESZYMY SIĘ ŻYCIEM.

Jak tłumaczy pomysłodawca całego projektu ks. Grzegorz Kierpiec z konkatedralnej parafii w Żywcu, każdy może towarzyszyć rowerzystom na szlakach pielgrzymich w sposób duchowy. „Polecamy się modlitwie i zapewniamy także o naszej. Wszystkie intencje zabieramy ze sobą” – podkreślił kapłan i zaznaczył, że wyprawa jest swoistym podziękowaniem za kard. Stefana Wyszyńskiego. „Jeśli ktoś chciałby dopisać swoją prośbę, to może to uczynić w każdym dniu, wysyłając ją drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.” – zachęcił.

Wideo: Wiktor Martosz

__________________

diecjezja.bielsko.pl

Przeczytaj także

 REKLAMA