REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Czym się charakteryzuje europaleta EPAL?

Czym się charakteryzuje europaleta EPAL?

Do składowania i transportu różnego rodzaju asortymentu w wygodny i przede wszystkim bezpieczny sposób, warto wykorzystywać europalety. Są to specjalnie skonstruowane nośniki produkowane z drewna. Zawsze są specjalnie oznakowane – na jednym ze wsporników mają symbol, potwierdzający ich autentyczność.

 

Każda europaleta EPAL ma dokładnie takie same wymiary oraz rozstaw poszczególnych elementów, co znacznie ułatwia ich rozmieszczanie w przestrzeniach magazynowych, a także na naczepach i przyczepach samochodów ciężarowych. Czym jeszcze charakteryzują się te nośniki?

Wyróżnia je szerokie zastosowanie i ogromna wytrzymałość

Europaleta EPAL to nośnik, dzięki któremu można składować i przewozić różnego rodzaju towary. Są one powszechnie wykorzystywane do magazynowania i transportu asortymentu w wielu branżach, m.in. chemicznej, papierniczej, motoryzacyjnej, metalurgicznej, spożywczej i budowlanej.

Ponieważ są one odporne na oddziaływanie warunków atmosferycznych, bez problemu można używać ich nawet do składowania towarów w magazynach otwartych.

Z racji tego, że są one niezwykle wytrzymałe, jak najbardziej nadają się do użytku w przypadku ciężkich ładunków. Ich nośność dynamiczna, czyli ta, która pozwala na bezpieczne transportowanie, wynosi aż 1500 kg. Przy magazynowaniu jest ona jeszcze większa. Ile dokładniej wynosi? Nośność statyczna europalety sięga aż 4000 kg.

To dokładnie przemyślana konstrukcja

Za wszystkie parametry techniczne, jakie posiada europaleta EPAL, odpowiada jej specjalna konstrukcja. Ta została przemyślana w każdym calu, co przekłada się na niebywałą solidność każdego z nośników. Ogromne znaczenie ma to, aby w procesie produkcji dokładnie przestrzegać określonych standardów.

Zgodnie z nimi każda europaleta ma identyczne wymiary, dokładniej jest to 1200 mm długości oraz 800 mm szerokości, a do tego składa się z jednakowej ilości takich samych elementów. Zawsze ma nawet identyczną liczbę gwoździ – powinno być ich 78.

palety odbior

Konstrukcja europalety, zgodnie ze standaryzacją, musi opierać się na dwóch dolnych oraz dwóch górnych elementach liczących dokładnie 1200 x 100 x 22 mm. Te zawsze są ze sobą połączone sześcioma klockami o wymiarach 145 x 100 x 78 mm, a do tego trzema liczącymi po 145 x 145 x 78 mm. W konstrukcji palety EPAL nie może zabraknąć też trzech grubych poprzecznych belek, dwóch solidnych desek środkowych, a także desek pośrednich. Łącznie ma ona 11 desek oraz 9 wsporników. Są one wykonane z wysokiej jakości drewna – bardzo często świerkowego.

Można wykorzystywać je w transporcie na terenie całej UE

Lekka, a zarazem wyjątkowo solidna konstrukcja europalet jest doceniana nie tylko w Polsce, ale również w wielu innych krajach europejskich. To sprawia, że są one najpopularniejszym nośnikiem transportowym na terenie całej UE.

Ponieważ podlegają one standaryzacji, co oznacza, że każda europaleta jest taka sama, mogą być one wymieniane. To sprawia, że można na nich swobodnie transportować towary między krajami europejskimi, bez potrzeby późniejszego przeładowywania ich na inne nośniki.

Sprawdź palety drewniane w PolskieOpakowania.com

Przeczytaj także

 REKLAMA