REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

O tym jak ważna jest

pamięć o historii naszej ojczyzny, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Warto szczególnie pielęgnować pamięć o naszej lokalnej przeszłości. W trosce o zachowanie historii naszych przodków powstała ta publikacja.

„Cisiec – zarys historii” to zbiór tekstów wielu autorów pod redakcją Zofii Pajestki-Jurasz.
Celem niniejszego opracowania jest przedstawienie historii wsi Cisiec, obejmującej odległą i niedawną przeszłość. Publikacja jest bardzo wartościowa. Zawiera wiele relacji i wspomnień mieszkańców Ciśca, obfituje w zdjęcia i dokumenty archiwalne.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy pracowali przy przygotowaniu tej pozycji, a w szczególności pani Zofii Pajestce-Jurasz. Wielkie dzieło potrzebuje trudu i współdziałania wielu osób. Cieszymy się, że szczęśliwie dobrnęliśmy do finału i możemy podzielić się efektem pracy.

W dniu 21 listopada w świetlicy biblioteki w Ciścu odbyła się promocja książki. Licznie zgromadzonych gości przywitał wójt gminy Węgierska Górka, który w imieniu wszystkich złożył autorom gratulacje i podziękowania. Spotkanie uświetnił występ utalentowanej mieszkanki naszej gminy – Martyny Kani z Żabnicy. Przygotowana została również prezentacja fotograficzna zdjęć historycznych Ciśca.

Książkę można zakupić w Ośrodku Promocji Gminy Węgierska Górka w cenie 55,00 zł.

Wszystkie
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Beskid997
Gmina Jeleśnia
Z regionu
Gmina Rajcza
Gmina Milówka
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE